Böcek Arama Hizmeti

Zabata Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti, İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı bir Böcek Arama Şirketidir. Şirketimiz Böcek arama hizmetini, Türkiye’de ilk başlatan firmadır. Yaklaşık 20 yıldır kurumsal manada böcek araması yapan firmamız yılların birikimiyle şu an bu sektörde en tecrübeli firma unvanına sahip olmuştur. Araçlada, evlerde, ofislerde böcek araması yapmaktayız.

 

Yasadışı dinlemelerini cihazlar da böcek veya dinleme cihazları denir. Bu cihazları Algılama bu dedektörler bize inanmak olması gibi hataların farklı sağlayıcılar istediğiniz kadar kolay değildir. Hatta televizyonda sık sık hata bulmak ne kadar kolay olduğunu gösterilmektedir. Böcek arama için basit bir cihaz tamamen değersiz ve işe yaramaz

 

Bir dinleme cihazı veya ayrıca böcek denilen yerde iletileri toplamak ve yasadışı biçimde üçüncü bir kişi bunları iletmek için gizli bağlı bir cihazdır. Bu üçüncü şahıs – Ayrıca kaçak denir – uzakta dinlemelerini saldırı kurbanlarının çok kısa bir mesafe içinde oturabilir ya da gibi kolayca uzağa çok kilometre durdurabilirsiniz. Sonuç olarak, sadece kaçak kullanıcı tarafından kullanılan böcek türüne bağlıdır.

 

Bu nedenle sınıf için de farklı grup zamanlama olabilir çeşitli izleme yöntemleri, izleme kullanılan ekipman ve hataları içerir. Optik böcek ve sonuçta kablolu dinleme cihazları dinleme cihazları RF akustik yöntemler (akustik emisyon), örneğin vardır

 

Bu alanda İsrailinde tekelini kıran, Zabata günümüzde yurtdışına dahi böcek arama hizmeti, verir hale gelmiştir.

 

Hizmetlerimiz,

 

Böcek Araması,

Gizli Kamera Bulma,

Böcek Taraması,

Manuel Gizli Kamera Tarama,

Manuel Böcek Arama,

Frekanssız Çalışan Böcekleri Bulma,

 

 

Zabatayı 7/24 saat arayabilirsiniz.

bcek arama

Böcek Çeşitleri: 

“Böcekler” beş ana kategoriye ayrılır: (Akustik, Ultrasonik, RF, Optik ve Hibrid).

Akustik bir böcek, cama, steteskopa veya lastik bir boruya yerleşir ve konuşma direk çıplak kulakla  yakalanır (elektronik kullanmadan). Bu aynı zamanda, pencereler, yapısal bozukluklar, havalandırma yerleri, elektrik prizleri  vb. etrafındaki zayıf noktalardan sesin geldiği bir bölgenin bölümlerini de kapsar.

Ultrasonik veya VLF böcek insanın işitme aralığının üstündeki  bir ses sinyalini sese dönüştüren bir tekniktir; ultrasonik sinyal yakalanır ve sese dönüştürülür. Bu durumda bir radyo sinyali oluşturmak yerine ses basınç dalgaları kullanılır.

RF(veya Radyo Frekansı) en çok bilinen ses dinleme şeklidir. Bir radyo vericisi bir bölgeye veya bir aygıta yerleştirilir. Bu sizin klasik zeytinli martini  böceğiniz veya “spy  shop” mağaza aygıtınızdır. Bunların tespiti oldukça kolaydır ucuz ve tek kullanımlıktır fakat onu gerçekten bir yere yerleştiren kişiyi bulmak zordur. Donanımlı bir  TSCM uzmanı aslında bu tür bir aygıtı belirli bir mesafeden tespit edebilir fakat bunu yapmak için zaman ihtiyacı vardır. Unutmayın doğru bir böcek tarama dakikalar değil saatler hatta günler sürebilir.

Optik böcek, bir sesi (veya bilgiyi) optik bir sinyale veya ışık demetine dönüştüren bir böcek cihazıdır. Nadiren kullanılır, pahalıdır fakat tespiti kolaydır. Bunun en iyi örneği aktif veya pasif laser dinleme cihazları olabilir.