Frekans

böcek_araması_mecidiyeköy

 

Dalgaların tepe noktalarının belli bir noktadan, bir saniye içindeki, geçme sayısıdır. Frekans, dalga hızının dalga boyuna bölümüne eşittir.
Diğer bir tanımla 1 saniyedeki peryot sayısına frekans denir.

 

Bir gizli dinleme cihazı AC güç devrelerini, telefon kablolarını, kablolu TV leri ya da HVAC sistem kablolarını kullanabilir çünkü akım yolu (300 Hz ile 450 MHz+) ve dijital modülasyonu ve spektrum teknolojisini de kullanabilir.

Böcek Ailesi

Akustik/Ses Basınç Dalgaları

Akustik/Ultrasonik Basınç Dalgaları

Optik/Görülemeyen Işık(UV vb..)

Optik/Görülebilir Işık

Optik/Görülemeyen Işık(Kızılötesi vb..)

 RF Verici (VLF) 3 kHz – 3 MHz

             RF Verici (HF) 100 kHz – 70 MHz

             RF Verici (VHF) 30 MHz – 300 MHz

             RF Verici (UHF) 300 MHz – 1 GHz

             RF Verici (Mikrodalga Düşük) 900 MHz – 3 GHz

             RF Verici (Mikrodalga Orta) 3 GHz – 12.5 GHz

             RF Verici (Mikrodalga Yüksek) 12.5 GHz – 26.5/33/40 GHz

             RF Verici (Mikrodalga mm) 26.5/33/40 GHz – 325 GHz

             RF Verici (Mikrodalga mm2) 325 GHz – 1.5 THz

Boş Alan:Manyetik

RF böcek vericilerini bulmak için on metreden daha az alanda bir arama sistemi kullanılır ve gürültülü ortamda her hangi bir sapmaya neden olan her şey araştırılır. Bölgenin her santimetre küpü görülebilir ve elektronik tekniklerle dikkatlice araştırılmalıdır.
1GHz üzeri frekanslar için yükseltilmiş çift mahya dalga kılavuzu veya Standard kazanç duyargası (15-18 dBi) ve düşük sesli hoparlör sinyalleri toplamak için kullanılabilir.( 5 GHz-3 GHz,1 GHz-18 GHz,18 GHz-26.5-40 GHz vb.) Amaç çok yönlü duyargaları kullanmak ve sonra tüm gürültü aletleri ve kablo/priz kayıplarını önleyecek yüksek yeterli düzeyde sinyalli çoğaltmaktır.
RF spektrumu üzerinde sadece özel modülasyon türlerine değil herhangi elektromanyetik enerjiye bakın. Elektromanyetik anomali kaynağı tespit edildiğinde, sinyal türünün tespiti için modülasyon dikkatlice analiz edilmelidir.
Unutma: Böcekler en az üç gruba yerleştirilirler; biri bulması kolay olanlar (aptal böcekler), diğeri gerçekten çok uğraşarak bulunanlar (acemi böcekler) ve gerçek böcek; bulunması neredeyse imkansız olanlar (profesyonel casus böcekler. Zabata böcek araması, yaparken profesyonel ekibiyle bulunması en zor böcekleri dahi garantili bir şeklide bulur ve talebe göre imha eder.

Aşağıdaki üç grafik, ABD ‘de spy shop baskınlarında ele geçirilen ve gizlice yapılan binlerce dinleme cihazları,  tarafından kullanılan frekansları göstermektedir. Bu analiz 2500’ün üzerinde bireysel dinleme cihazı ve 43 farklı model bulunmaktadır.Tüm modeller, kullanılır güç düzeyini en çok 15 mW’nin altında olmak üzere 50 mW’nin altında olarak değerlendirir.Yüzlerce frekansta var olan böcekler aşağıdaki 20 tanesinde en çoktur. Zabata böcek tarama hizmeti, verirken bütün frekansta çalışan tüm böcekleri bulur. Böcek arama hizmetinde tam profesyonel cihazları kullanır.

böcek_aramasi_beyoğlu

Z A B A T A   E L E K T R O N İ K   LTD. ŞTİ

BÖCEK ARAMADA KESİN SONUÇ

Böcek Arama Hizmeti, Böcek Arama, Dinleme Cihazı Bulma, Gizli Kamera Tespiti, Araç Dinleme Cihazı Arama, Gizli Kamera  Bulma, Böcek Arama Hizmeti Ankara, Böcek Bulma, Böcek Arama Şirketi, Böcek Tarama, Casus Yazılım Tespiti, Böcek Bulma Cihazı, Böcek Tarama Hizmeti Ankara, Böcek Tarama Şirketi İstanbul, Cep Telefonu Dinleme Bulma, Böcek Arama Cihazı, Böcek Bulma Cihazı, Gizli Kamera Böcek