«

Dinleme Cihazı Böcek Nasıl Bulunur

Dinleme Cihazı Böcek Nasıl Bulunur, dinleme cihazı böcek nasıl tespit edilir, Bunun için profosyonel bir ekipten hizmet almanız gerekmektedir.

Art niyetli kişi veya kişilerin yerleştirmiş olabileceği gizli kameralar, mikrofonlar ve diğer dinleme araçları için fiziksel alanlarınızı da (eviniz, otel odanız, ofisiniz vb.) kontrol etmeniz gerekir. Bu, düzenli “teknik gözetim karşı önlemleri” denetimleri gerçekleştirmek anlamına gelir. Diğer bir deyişle? Böcek araması kontrolü yapmalısınız. Yasalarımıza göre ortam dinleme cihazı koymak HERKESE VE KURUMA YASAKTIR çünkü koyulan cihazla konu ile alakası olamayan üçüncü bir şahıssıda dinlemekte olacaksınız ve bu da suçtur.

 

Bir güvenlik ve gözetim cihazı toptancısı olan Zabata Security Products’ın başkanı Mustafa Serenay “Bilgisayar korsanları, bazılarının aklına gelmeyecek çok sayıda yeri rahatsız ediyor,” diyor. “Solaryum yatakları, giyinme odaları, banyolar,  arabanızda, evinizde gizli kameralar. Bir odayı tarayabilmek ve kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz.” Bu da sizin en doğal hakkınız.

 

Heryeri Kontrol Edin

Önce çevrenize yakından bakın. Yeni veya yerinde olmayan herhangi bir şey olup olmadığını dikkatlice kontrol edin ve herhangi bir şey olup olmadığına dair içgüdülerinizi dinleyin. Böceğin kendisini görmenize gerek yok; Gizli dinleme cihazları kurmak, bir nesneyi veya bir mobilya parçasını kaydırmak kadar ince değişiklikler içerebilir. Bir böcek, göze çarpmayan bir nesneye yerleştirilebilir ya da duvara delinmiş küçük bir deliğin arkasına yapıştırılabilir.

Ardından, tanımadığınız cihazlar için yönlendiricinize bağlı cihazların listesini inceleyin. Genellikle internet bağlantısına ihtiyaç duyan böcekler, kendi bağlantı noktalarını veya SIM kartlarını kullanmak gibi, web’e erişmek için daha gizli bir plana sahip olacaktır, bu nedenle çevrenizdeki güçlü bir sinyalle Wi-Fi ağlarını da kontrol edin. Bir komşudan veya yakındaki bir işletmeden gelmeyen herhangi bir şey veya olası başka bir şüpheli, bir böceğin  kendi ağı olabilir.

 

Bir böceğin güç kaynağı hakkında düşünmek de önemlidir. Bazıları pil ile çalışabilir ve onlara sınırlı bir ömür verebilir, ancak kalıcı gözetim, sabit bir güç kaynağı gerektirir. Daima görünür kabloları takip edin, duvardaki kabloları tarayın ve prizleri, kalabalık elektrik prizlerini ve uzatma kablolarını kontrol edin. Ayrıca açıkta böceklerin güç çalmak için saklayabilecekleri hangi cihazlara sahip olduğunuzu düşünmeye değer. Örneğin, bu böcek sinyali  (SIM kartla birlikte) bir USB’den mikro USB kablosuna gizlenir ve kablo her takıldığında gücü çekerken çevresindeki her şeyi dinler.

Scantron

Kapsamlı bir görsel ve fiziksel incelemeyi tamamladıktan sonra, daha gelişmiş bir kontrol yapmak için çeşitli tarama araçlarını kullanabilirsiniz. Gerçekten casus dereceli hatalar genellikle tarayıcıları yenmeye çalışan mekanizmalar içerir, bu nedenle birden fazla tarama türü gerçekleştirirseniz, herkese uyan tek bir yaklaşımdan daha fazla başarı elde edersiniz.