Dinleme Çeşitleri

arama_böcek_ücreti

Günümüzde dünyada bir çok dinleme metodu kullanılmaktadır. Bu metotları şöyle sıralayabiliriz.

1-Eşya içine dinleme cihazı yerleştirmek suretiyle dinleme

2-Cep telefonlarına casus yazlım yüklemek suretiyle dinleme

3-Mahkeme kararıyla Polis dinlemesi ( Sadece kişiye verilir-Ortam dinlemesi yasal değildir)

4-Dinlenecek mekanda hiç bir alet kullanmadan uzaktan ses vakumlama yöntemiyle dinleme,

5-Uzaktan laserli kablosuz dinleme,

 

Lazer Spy Sistemi, kullanıcıya yerde bir hata ya da vericiyi yüklemek zorunda kalmadan uzak bir binada yer alan konuşmaları üzerinde dinlemek için becerisi kazandırmak, çünkü yüksek teknoloji casus cihazlar Kutsal Kase olarak birçok kişi tarafından kabul edilir. Lazer Spy Sistemi 1940’ların sonlarında Leon Theremin tarafından Sovyetler Birliği’nde icat söyleniyordu. Olmayan bir lazer tabanlı kızılötesi ışık kaynağı kullanılarak, Theremin sistem cam yüzeyinde soluk titreşimleri toplayarak yakındaki bir pencereden ses tespit olabilir. KGB sonra Moskova’da İngiliz, Fransız ve ABD elçiliklerine casusluk bu cihazı kullanıldı. “Theremin” adlı bir değnek işletilen synthesizer ondan sonra. Leon Theremin dünyanın ilk elektronik enstrüman icat dikkat etmek de ilginç Lazer Spy Sistemi, Lazer mikrofon, Lazer Listener, Lazer Bug, Pencere Bounce gibi çeşitli isimlerle gider dinleyici ve birkaç benzer isimler. Lazer Spy kesinlikle ideal koşullar altında iyi çalışır, ancak bu planda ele alınacak birçok güçlü ve zayıf yönleri vardır. Kendi Lazer Spy farkla Bunun yerine büyük olasılıkla biri kadar aşağı olacak bir araya kiti için yüzlerce ya da binlerce dolar forking daha ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde dizayn ayarlayabilirsiniz olarak bu teknoloji ile deneme için en iyi yoldur bina olduğunu sen kendinizi inşa edebilirsiniz. Ben sadece tarihli teknolojiyi kullanmak değil internet üzerinden satışa gördük kitleri çoğu, ancak sistem sadece durum böyle değil ses, içine pencere titreşimleri dönüştürmek için bir modüle lazer ışını kullanan onlar yanlış ifade. Bir zamanlar ve tüm dinlenmeye ve yerden bir çalışma Lazer Spy Sistemi kurmak ve bir çalışma birimi yapan her alt sistemin işlevselliğini keşfetmek için gizemleri koysunlar. Biz gösterecektir kavram test sisteminin ultra temel kanıt ile başlayacak Eğer lazer ve alıcı hem de dikkatli hizalama optimum performans için gerekli olan nasıl Lazer Spy ses haline titreşim dönüştürür ve nasıl. İronik olarak, en temel yapılandırma en yararlı olabileceği ve bölgelerinde geçirmek $ 20 de (veya daha iyisi) binlerce dolar için internet üzerinden satılan olanlardan bazıları daha çalışan bir sistem oluşturmak olabilir. Öğrenmek gibi, bir lazer ışını ile casusluk anahtarı kiriş, fantezi filtreler ve optik bileşenlerin dolu bazı sihirli kara kutu uyum ve alımı olduğunu.

6-Böcekler vasıtası ile dinleme,

7-Cep telefonu dinleme cihazı ile uzaktan dinleme,

8-Kablolu cihazlar ile dinleme,

9-Parallel Telephone Transmitter vasıtası ile sabit telefon makinelerinin ahizelerine veya telefon kablolarına takılan yaklaşık 100 gr ağırlığındaki bir cihaz konuşmaları radyo dalgaları ile istihbarat elemanına aktarılması işlemidir.

 

Paralel’ Telefon Verici

Arazi ve alıcı kalitesine bağlı olarak, kaliteli bir paralel telefon vericisi 1.500 feet uzağa bir alıcıya herhangi bir telefon görüşmesinde her iki tarafını da iletebilir. Genellikle harici pil gücü gerektirir, ancak nadir durumlarda bir AC kaynağına doğrudan kablolu olabilir. Birim dolayısıyla, uyuyan modları ile cihazlara göre tespit biraz daha kolay olduğunu, sürekli üzerinde kalır ve. akülü, ünite pilleri düzenli değiştirilmesini gerektirir. Bu arada bağlantı kolaylığı için timsah klipler ile birlikte verilir. Yaklaşık boyutu 1 “x 2” dir; Pil paketi genellikle üniteye önceden takılmıştır. Kırmızı ve yeşil telefon telleri üzerinden doğrudan bağlı olduğu ve herhangi bir telefon tellerinin kesilmesi gerekmez. Ayrıca bir anten kurşun olabilir.

Serisi’ Telefon Verici

 

Aradan arazi ve alıcının kalitesine bağlı olarak, en fazla 1000 feet uzak bir alıcıya bir telefon görüşmesinde her iki tarafını da iletir. Onlar aslında telefon hattından güç çekmek yani ‘asalak’ cihazlardır. Sonuç olarak, dışarıdan pil veya elektrik güç gerekli değildir. telefon kullanımda ve kullanımda, böylece önemli ölçüde telefon şirketi tarafından yanlışlıkla algılama olasılığını azaltma değilken genellikle çok az satır yüklediğinde ünite etkindir. Onun yaklaşık boyutu iki tel anten için birim ve bir ek teli bırakarak 1 “x 1” dir. her yerde telefon hattı boyunca ‘serisi’ bağlanmış. Kırmızı veya yeşil tel noktada kesilmelidir ve cihaz açık kablolar bağlanır. Bu önemli iletim menzilini sınırlar olsa da, telefonun kendi içinde monte edilebilir.

  • Otomatik Telefon Kayıt Cihazı

     

    Bu basit bir cihaz daha az gelişmiş kulak misafiri ile popüler. Otomatik olarak, telefon alınır her bir kaydedici başlar konuşma her iki kaydeder ve telefon kapattı olduğunda otomatik kaydedici durur.Cihazlar basit ‘bırakma’ röleleri tamamen transistörlü devreler ve her ikisinin kombinasyonları için karmaşıklık değişir. Yaklaşık boyutu “x 3” 2 1 “x 1” arasında değişmektedir. Çoğu birimleri dört tel iki tel mike (ya da aux) giderek kaydedici giriş ve iki tel kırmızı ve yeşil telefon telleri gidiyor ünitesi bırakarak var. Bu kablolar paralel olarak bağlanmıştır; telefon hattı hiçbir ayırma gereklidir. Ayrıca telefon prizine doğrudan bağlantı için bir modüler fiş mevcuttur.

  • Modüler Jack Telefon Verici

     

    Bu marifetli cihazı imal ve (dinlemelerini, ‘bileşenleri’ satış değil, aynı zamanda sadece bulundurma değil, sadece bar sıkı federal yasalar açıkça tamamen cahil bayiler tarafından) kit halinde ulusal satıldı. Aynı zamanda tamamen monte sundu edilmiştir. Bazı birimler dahili bir anten gibi üçüncü bir telefon teli kullanmak için kablolu çünkü iletim aralığı şaşırtıcı derecede iyi. Menzil iyi bir alıcı ile 1.000 ayak aşabilir. Birim sadece mevcut telefon jakı takıldığında ve nadiren ( ‘bölücü’) fark ekstra Jack.

 

 

 

Böcek Arama Hizmeti İstanbul,

 

ZABATA ELECTRONIC&SECURITY LTD. ŞTİ.

 

اليوم ، يتم استخدام العديد من طرق الاستماع في العالم. يمكننا سرد هذه الطرق على النحو التالي.

1-الاستماع بوضع جهاز استماع داخل الأثاث

2-الاستماع عن طريق تثبيت برنامج تجسس على الهواتف المحمولة

3 – استماع الشرطة لقرار المحكمة

4-الاستماع بطريقة شفط الصوت عن بعد دون استخدام أي أدوات في المكان للراحة ،

5-الاستماع اللاسلكي مع الليزر عن بعد ،

 

يمنح نظام الليزر للتجسس المستخدم القدرة على الاستماع إلى المحادثات التي تجري في مبنى بعيد دون الحاجة إلى تثبيت خطأ أو جهاز إرسال على الأرض ، لأن أجهزة التجسس عالية التقنية تعتبر من قبل الكثيرين بمثابة الكأس المقدسة. قيل إن نظام الليزر للتجسس قد اخترعه ليون ثيرمين في الاتحاد السوفيتي في أواخر الأربعينيات. باستخدام مصدر ضوء الأشعة تحت الحمراء غير القائم على الليزر ، يمكن لنظام Theremin اكتشاف الصوت من نافذة قريبة عن طريق جمع الاهتزازات الخافتة على السطح الزجاجي. في وقت لاحق ، استخدم KGB هذا الجهاز للتجسس على السفارات البريطانية والفرنسية والأمريكية في موسكو. بعده تم تشغيل آلة موسيقية تسمى “Theremin”. من المثير للاهتمام أيضًا أن نلاحظ أن ليون ثيرمين اخترع أول مستمع للأدوات الإلكترونية في العالم والذي يستخدم أسماء مختلفة مثل Laser Spy System وميكروفون الليزر ومستمع الليزر و Laser Bug و Window Bounce وبعض الأسماء المماثلة. يعمل Laser Spy بالتأكيد في ظل ظروف مثالية ، ولكن هناك العديد من نقاط القوة والضعف التي يجب معالجتها في هذه الخطة. أفضل طريقة لتجربة هذه التقنية هي بناء Laser Spy الخاص بك بقدر ما يمكنك تعديل التصميم ليناسب احتياجاتك بدلاً من دفع مئات أو آلاف الدولارات للمجموعة التي من المحتمل أن تنخفض بقدر ما يمكنك بناء نفسك. معظم المجموعات التي رأيتها معروضة للبيع على الإنترنت لا تستخدم فقط التكنولوجيا القديمة ، ولكن النظام يستخدم فقط شعاع ليزر معدل لتحويل اهتزازات النوافذ إلى صوت ، وهذا ليس هو الحال ، فقد تم تحريفها. دع الألغاز تقوم بإعداد نظام ليزر للتجسس يعمل واستكشف وظائف كل نظام فرعي يجعله وحدة عمل للراحة مرة واحدة وإلى الأبد ومن الأرض. سنبدأ بالدليل الأساسي للغاية لنظام اختبار المفهوم الذي سنبين لك كيف يحول Laser Spy الاهتزاز إلى صوت وكيف أن المحاذاة الدقيقة لكل من الليزر والمستقبل مطلوبة لتحقيق الأداء الأمثل. ومن المفارقات ، أن التكوين الأساسي قد يكون الأكثر فائدة وإنشاء نظام يعمل أكثر من بعض الأنظمة التي يتم بيعها عبر الإنترنت بآلاف الدولارات بسعر 20 دولارًا (أو أفضل) لإنفاقها في المناطق. كما تعلم ، فإن مفتاح التجسس باستخدام شعاع الليزر هو محاذاة الشعاع واستعادته ، والمرشحات الخيالية وبعض الصندوق الأسود السحري المليء بالمكونات البصرية.

6- الاستماع عن طريق الحشرات.

7-الاستماع عن بعد بجهاز الاستماع للهاتف المحمول ،

8-الاستماع بالأجهزة السلكية.

9- هي عملية نقل المحادثات بجهاز وزنه حوالي 100 جرام ، يتم توصيله بأجهزة الهاتف الثابت أو كابلات الهاتف عبر جهاز الإرسال التليفوني المتوازي ، إلى رجال المخابرات باستخدام موجات الراديو.

 

موازية “مرسل هاتف”

اعتمادًا على جودة التضاريس وجودة جهاز الاستقبال ، يمكن لجهاز إرسال الهاتف المتوازي عالي الجودة إرسال كلا جانبي أي مكالمة هاتفية إلى جهاز استقبال يصل إلى 1500 قدم. عادة ما تتطلب طاقة بطارية خارجية ، ولكن في حالات نادرة يمكن توصيلها مباشرة بمصدر تيار متردد. تظل الوحدة ثابتة ، وبالتالي يكون اكتشافها أسهل قليلاً من الأجهزة ذات الأوضاع النائمة. تتطلب الوحدة اللاسلكية استبدال البطاريات بانتظام. وفي الوقت نفسه ، يتم تزويده بمشابك التمساح لسهولة التوصيل. حجمها التقريبي هو 1 “× 2” ؛ عادة ما تكون حزمة البطارية مثبتة مسبقًا في الوحدة. يتم توصيله مباشرة عبر أسلاك الهاتف الحمراء والخضراء ولا يحتاج إلى قطع أي أسلاك هاتف ، كما يمكن أن يؤدي إلى هوائي.

سلسلة الهاتف الارسال

ينقل كلا جانبي المكالمة الهاتفية إلى جهاز استقبال يصل إلى 1000 قدم ، اعتمادًا على التضاريس الوسيطة وجودة جهاز الاستقبال. إنها في الواقع أجهزة “طفيلية” تستمد الطاقة من خط الهاتف. نتيجة لذلك ، لا يلزم وجود بطاريات خارجية أو طاقة كهربائية. عادة ما تكون الوحدة نشطة عندما يتم تحميل عدد قليل جدًا من الخطوط أثناء استخدام الهاتف وقيد الاستخدام ، وبالتالي لا يقلل بشكل كبير من إمكانية الاكتشاف العرضي من قبل شركة الهاتف. حجمها التقريبي هو 1 “× 1” ، مع ترك الوحدة لهوائي سلكي وسلك إضافي. متصل بـ “السلسلة” في كل مكان على طول خط الهاتف. يجب قطع السلك الأحمر أو الأخضر عند النقطة وتوصيل الجهاز بأسلاك مفتوحة. على الرغم من أن هذا يحد بشكل كبير من نطاق الإرسال ، إلا أنه يمكن تثبيته داخل الهاتف نفسه.